Meppel City Swim krijgt groen licht: “Water is eigenlijk té schoon”
Zwemmen in een meer, rivier of zelfs door de Meppeler grachten. Waar openwaterzwemmen jarenlang vooral iets was voor fanatieke wedstrijdzwemmers, ontdekken steeds meer mensen de sport. Ook in Meppel blijft de belangstelling voor de City Swim groot. Komende zondag verschijnen naar verwachting zo’n 70 tot 75 deelnemers aan de start van het evenement.
Zondag duiken naar verwachting zo’n 70 tot 75 deelnemers het water in voor de City Swim Meppel. De zwemmers leggen een parcours van 1,4 kilometer af door de binnenstad. Voorzitter Robert de Vries is blij dat de jaarlijkse monstermeting van het water een positief resultaat heeft opgeleverd.
“De waterkwaliteit is goed genoeg om te zwemmen”, legt De Vries uit. “We hebben daarvoor een groen vinkje gekregen. Dat blijft ieder jaar toch spannend. Zonder goedkeuring kan het evenement niet doorgaan.”
Waterplanten
Wie de afgelopen weken langs de grachten liep, zag opvallend veel waterplanten. Volgens De Vries hoeft dat deelnemers niet af te schrikken. “Het water is juist erg helder. Daardoor komt er veel zonlicht op de bodem en groeien die planten sneller. Eigenlijk kun je zeggen dat het water bijna té schoon is geworden.”
Om het parcours goed begaanbaar te houden zijn de grachten vorige week nog gemaaid. “Als je tussen een grote hoeveelheid planten moet zwemmen, zwemt dat natuurlijk niet prettig. Daarom is er vooraf nog onderhoud uitgevoerd.”
Andere kijk op de stad
Wat de Meppel City Swim volgens voorzitter Robert de Vries bijzonder maakt, is vooral de locatie. “Je zwemt dwars door het centrum van Meppel”, vertelt De Vries. “De bruggen gaan omhoog en langs de kades staan mensen te kijken. Als echte Meppeler moet je dat eigenlijk wel een keer gezien hebben. Je ziet Meppel ineens vanuit het water en krijgt een hele andere kijk op de stad.”
Temperatuur
Wie zondag wil meedoen aan de City Swim kan zich nog aanmelden tot 11.30 uur. De wedstrijdzwemmers starten om 12.00 uur, waarna om 12.45 uur de recreatieve deelnemers het water in gaan. Zowel bij de wedstrijd als de recreatieve tocht zijn er categorieën voor dames, heren en jeugd.
De watertemperatuur in de Meppeler grachten ligt momenteel rond de 19,5 graden. Dat is een stuk frisser dan een gemiddeld buitenzwembad, maar volgens De Vries hoeft dat niemand tegen te houden. “Na de eerste paar slagen merk je daar eigenlijk niet veel meer van. En als je eenmaal zwemmend door de Meppeler grachten gaat, ben je die temperatuur zo weer vergeten.”
Foto: Leo de Harder
