Atleetico wil brug slaan tussen Hoogeveense jeugd en sportverenigingen
Kinderen in Hoogeveen moeten makkelijker verschillende sporten kunnen uitproberen voordat ze lid worden van een vereniging. Dat is het idee achter Atleetico, het sportbedrijf van Jordi Beeksma. Hij wil een vaste schakel vormen tussen kinderen en sportverenigingen.
In de toekomst hoopt Beeksma een belangrijke tussenpersoon te gaan worden tussen sportverenigingen en kinderen. “Bij sommige verenigingen kunnen kinderen een paar keer mee trainen voordat ze lid moeten worden. Hoe mooi zou het zijn als kinderen langer of meerdere sporten konden uitproberen? Op die manier kunnen ze ontdekken of een sport echt bij hen past.”
Van voetbal tot handbal
De verbindende rol past bij Beeksma, die ervaring heeft in zowel het maatschappelijke werk als de sport. Zo werkte hij bij het Leger des Heils en was hij vrijwilliger bij Stichting Welzijnswerk Hoogeveen. Ook als voetbaltrainer stond hij op het veld. “Het zou zo leuk zijn als ik die twee werelden bij elkaar kan brengen”, zegt hij.
Een van de onderdelen van Atleetico zijn de Zomersportweken. Hierbij kunnen kinderen tijdens de vakantie gratis meedoen aan clinics en trainingen bij verenigingen. Voetbal, hockey, korfbal, kickboksen of handbal: het aanbod aan sporten dat Atleetico deze zomer wist aan te bieden was groot. Toch merkt Beeksma wel op dat de aanmeldingen voor sommige sporten soms wisselend waren. “Als ik een voetbaltoernooi organiseer, dan heb ik zo 45 tot 80 deelnemers, maar bij de andere sporten waren de aanmeldingen soms minder.”
Toekomst
Beeksma kijkt tevreden terug op de afgelopen sportweken en wil Atleetico de komende tijd verder uitbouwen. Daarover is hij inmiddels ook in gesprek met de gemeente Hoogeveen. De zomersportweken in Hoogeveen zijn nog niet voorbij. In de laatste week van de zomervakantie kunnen kinderen op 12,14 en 16 augustus vanaf 18.30 uur nog kennismaken met handbal tijdens trainingen bij handbalvereniging Kwiek in de sporthal aan de Valkenlaan.
