Ruim 4.000 bomen en struiken vorig jaar, Boomdeeldagen in Staphorst weer van start
Inwoners van de gemeente Staphorst kunnen opnieuw gebruikmaken van de Boomdeeldagen. Via deze actie zijn bomen en struiken met 75 procent korting verkrijgbaar. Dit jaar kunnen voor het eerst ook inwoners binnen de bebouwde kom meedoen.
De actie loopt tot 24 juli om 12.00 uur. Via de website van Landschap Overijssel kunnen inwoners bomen en struiken bestellen voor hun tuin of erf. De bestellingen worden op 30 januari 2027 uitgedeeld, een periode die volgens de organisatie ideaal is om te planten.
Voor huishoudens binnen de bebouwde kom geldt een bestelbedrag tussen de 50 en 500 euro. Bewoners van het buitengebied kunnen voor een bedrag tussen de 150 en 1.000 euro bestellen. Van de totale kosten betalen deelnemers zelf 25 procent. De rest wordt vergoed door de provincie Overijssel en de gemeente Staphorst.
Vergroenen
De Boomdeeldagen zijn een initiatief van Landschap Overijssel en het provinciale programma Natuur voor Elkaar. Met de actie willen de organisaties inwoners stimuleren om hun woonomgeving groener te maken. Bomen en struiken dragen volgens de initiatiefnemers bij aan meer biodiversiteit, een aantrekkelijk landschap en een beter klimaat.
Veel belangstelling
De belangstelling voor de actie blijkt groot. Tijdens de vorige editie schaften inwoners van de gemeente Staphorst gezamenlijk 4.021 bomen en struiken aan. Destijds konden alleen bewoners van het buitengebied deelnemen. Omdat er voor de actie een beperkt budget beschikbaar is, adviseert de gemeente geïnteresseerden om niet te lang te wachten met bestellen.
