Nieuws

Onderhoudsdag op Joodse begraafplaats in Meppel

Op woensdag 20 mei wordt opnieuw een onderhoudsdag gehouden op de Joodse begraafplaats in Meppel. Vrijwilligers gaan die dag aan de slag met het onderhouden van de historische plek, die wordt gezien als een belangrijke herinnering aan de Joodse gemeenschap in de stad.

“Dit is het enige stuk Joods cultureel erfgoed in Meppel. Om de herinnering vast te houden aan de eens zo grote Joodse gemeenschap in de stad is het van belang dat we deze begraafplaats blijven onderhouden”, aldus Jordy Tuin namens de organisatie.

De werkzaamheden beginnen om 09.30 uur en bestaan onder meer uit het schoffelen van paden, het verwijderen van onkruid, het opruimen van takken en het schoonmaken van de graven en het metaheerhuis. Ook worden grafstenen waar nodig rechtgezet. Naar verwachting duren de werkzaamheden tot halverwege de middag.

Aanmelden kan via secretaris Jordy Tuin via het e-mailadres jordytuin@outlook.com.

Foto: Mischa Ehlert