RegioSport

Veelvraat Dachèn (18) uit Hoogeveen nu ook Nederlands zwemkampioen sprint

De beste van het land was ze al veertien keer, maar nog nooit op het onderdeel sprint. Tot dit weekend. In het Amsterdamse Sloterparkbad zwom Dachèn Haaijer uit Hoogeveen de concurrentie naar huis, met de nationale sprinttitel onder 18 jaar als resultaat.

En dat terwijl de aanloop verre van vlekkeloos verliep. “Een weekend eerder zwom ik echt niet best”, bekent Haaijer. “Ik had dus ook echt niet verwacht dat ik kampioen kon worden. Het heeft me wel dat laatste stukje motivatie gegeven om het echt goed te doen en wat persoonlijk records te zwemmen.”

Dat lukte. Het sprintkampioenschap in de categorie tot achttien jaar gaat over vijf korte afstanden. Op de 50 meter schoolslag en vlinderslag werd Haaijer tweede, beide in een pr. De 100 meter wisselslag leverde goud op, waarna ze ook over het gehele weekend de beste bleek.

Na een zwemvakantie van drie weken kan de blik op Eindhoven. In september start het zwemtalent op de academie van de zwembond, de KNSB. Met als ultiem doel: zwemmen op de Olympische spelen.