TorenTalk blikt terug op DMD’s: kritiek op rommelmarkt, geluidsoverlast en grote tevredenheid
De organisatie van Donderdag Meppeldag is de juiste weg ingeslagen. Dat is de conclusie aan het einde van de evaluatie-aflevering van TorenTalk. De podcastmakers sloten daarmee een reeks van zes speciale DMD-afleveringen af.
Voor de gelegenheid werden de microfoons verplaatst naar Herberg ’t Plein. Een van de gasten van Wim Hegen, Jeroen Vriend en Willem Spans was horecaondernemer Hillard Worst. De man achter Grand café De Wheem was overweldigd door de drukke eerste editie, op donderdag 16 juli.
Perplex
“Het plein stond rammetje vol, vanaf het podium tot aan restaurant Peking. Ik stond perplex.” Waar het de eerste avond nog wel eens op gang moet komen, was daar dit jaar geen sprake van, zag Worst. “We kwamen toen echt handjes tekort achter de bar. Dat hebben we volledig onderschat.”
Ook Arjen Maathuis zat aan tafel. Hij beleefde zijn tweede zomer als burgemeester van de stad en roemde de organisatie. “Qua openbare orde en veiligheid is het erg goed gegaan. Bij de drukste editie, Mokum in Meppel, waren geen noemenswaardige incidenten te melden. Aan het einde van de avond ontstonden er wel veel opstootjes en vechtpartijtjes. Maar ja, de stad is vol met 15.000 feestvierders. Dan gebeurt dat.”
Geluidsoverlast
Waar de gemeente wel tegenaan loopt, is het thema geluidsoverlast. In het centrum van Meppel wonen steeds meer mensen. “Sommige mensen zeggen dat je niet in het centrum van Meppel moet gaan wonen als je niet tegen het geluid kunt”, zegt Maathuis. “Anderzijds moet een organisatie in de gaten houden dat men zich aan de afgesproken geluidsnormen houdt. Dat is een beetje schipperen.”
Jeroen Vriend laat eveneens een tevreden geluid horen. De meeste kritiek kreeg de Meppeldag-voorzitter op de opzet van de rommelmarkt. “We gaan volgend jaar proberen dat anders in te kleden en meer ruimte te zoeken. Nu hebben we het ruimtegebrek te laat in de gaten gehad, waardoor het niet meer anders kon. Er is op Facebook ongelofelijk uitgehaald naar ons, terwijl we binnen de kaders van wat mogelijk was alles hebben gedaan voor een mooie rommelmarkt.”
De terugblikaflevering van TorenTalk is hier te beluisteren.
Foto: Leo de Harder
