Nieuws

Scholen uit Meppel komen in actie tegen verspelling en doen mee aan Textiel Race

Leerlingen van middelbare scholen in Meppel en Emmen gaan de komende weken de strijd aan tegen textielafval. Van 26 mei tot en met 18 juni doen acht schoolklassen mee aan de Textiel Race, een educatief project waarbij hergebruik, reparatie en recycling van kleding centraal staan.

In Meppel doen leerlingen van DCTerra en Stad & Esch mee aan de actie. Na een gastles over textiel en duurzaamheid proberen de klassen zoveel mogelijk kleding en ander textiel in te zamelen, te hergebruiken of te repareren. De school die uiteindelijk de meeste punten verzamelt, wint een hoofdprijs.

Textiel op laten halen
Ook inwoners kunnen helpen tijdens de Textiel Race. Mensen die in de buurt van een deelnemende school wonen, kunnen tussen 26 mei en 18 juni schoon textiel gratis thuis laten ophalen door leerlingen. Aanmelden kan via Textiel Race.

Het gaat onder meer om kleding, handdoeken, gordijnen en sokken. Wel benadrukt de organisatie dat een aanmelding niet automatisch betekent dat het textiel ook daadwerkelijk wordt opgehaald, al is die kans volgens de organisatie groot.