Nieuwe afscheidskamer in Alteveer is officieel nog niet open, maar heeft eerste aanvragen al gehad
In dorpshuis De Alke in Alteveer is deze week een afscheidskamer geopend. Eerder moesten inwoners hiervoor uitwijken naar bijvoorbeeld Zuidwolde of Hoogeveen.
De wens voor een afscheidsruimte kwam vier jaar terug vanuit het dorp. Een overledene kan door het nieuwe afscheidshuis langer in het dorp zijn, dicht bij geliefden.
“We hebben altijd als bestuur het idee dat als inwoners ergens om vragen, we gaan kijken hoe we dat kunnen invullen”, vertelt voorzitter Henk Bakker. “Het is gigantisch mooi geworden. Ik ben er hartstikke trots op. Echt een aanwinst voor het dorp.”
Klein en groot afscheid
De nieuwe ruimte biedt plaats aan ongeveer veertig mensen voor een klein afscheid. Voor grotere afscheidsdiensten kunnen de andere zalen van De Alke worden gebruikt. Daar is plek voor maximaal 250 mensen. Ook gelegenheid om te condoleren en de catering kunnen vanuit het dorpshuis worden geregeld.
De afscheidskamer is gerealiseerd in de voormalige bibliotheekruimte van het dorpshuis. Deze werd verbouwd met onder meer subsidies van de provincie en verschillende fondsen.
Het eerste jaar wordt de afscheidsruimte geëxploiteerd door uitvaartondernemer UGNA. “We kunnen het ons niet veroorloven om fouten te maken. Het is toch een totaal nieuwe wereld voor ons als dorpshuis. Je kunt het met dit soort dingen maar één keer goed doen. Voor ons draait het eerst vooral om meekijken en leren.”
Belangstelling
De belangstelling voor de nieuwe voorziening in Alteveer is groot. Nog voor de officiële opening zijn de eerste aanvragen al binnengekomen. Ook bij de opening afgelopen weekend was er topdrukte. “Volgens mij is bijna het hele dorp geweest”, lacht Bakker. “Het moet niet zo worden dat de afscheidskamer elke dag in gebruik is. We zijn natuurlijk een dorpshuis en dat moet het in de basis blijven. Maar dat de mogelijkheid er is, is wel geweldig.”
Foto: Henk Sieders
