GemeenteNieuws

Militaire oefening in en rond Staphorst van 13 tot en met 17 april

Van maandag 13 tot en met vrijdag 17 april 2026 houdt het Ministerie van Defensie een militaire oefening in Staphorst en de directe omgeving. Tijdens deze periode kunt u militairen en militaire voertuigen tegenkomen.

De oefening wordt uitgevoerd door de 102 EOV Compagnie van de 11 Luchtmobiele Brigade. In totaal doen ongeveer 20 militairen mee, met zes militaire voertuigen (Mercedes-Benz). Zij testen communicatie- en elektronische systemen op verschillende locaties in het gebied. De activiteiten vinden plaats tussen 08.00 en 22.00 uur. De militairen zijn bewapend, maar er wordt geen (oefen)munitie gebruikt.

Waarom deze oefening?
Defensie traint regelmatig, ook buiten oefenterreinen. Zo zijn militairen goed voorbereid op inzet in Nederland en bij NAVO-bondgenoten. Daarbij probeert Defensie overlast voor inwoners en natuur zoveel mogelijk te beperken.

Overlast of schade?
Ervaart u hinder of ontstaat er schade door de oefening? Dan kunt u dit melden via de website van Defensie.