NieuwsRegioSport

Met drie trainers begint KIOS aan historisch Ereklasse-seizoen: “Niks te verliezen”

Alsof één historisch seizoen niet genoeg was voor korfbalclub KIOS uit Ruinerwold, schreef de ploeg van trainer Frank Wagter afgelopen veldseizoen opnieuw geschiedenis met promotie naar de Ereklasse. Reden genoeg voor Wagter om er als trainer van de club nog een jaar aan vast te plakken.

“Het is nog steeds bizar”, begint Wagter trots. “Dat we ooit zouden kunnen zeggen dat KIOS op dit niveau speelt, had je je hele leven niet kunnen denken. Wij zijn individueel misschien niet eens het beste team geweest. Maar we hebben gewoon als het beste team geacteerd.”

Waar concurrenten soms overtuigend wonnen maar ook punten lieten liggen, bleef KIOS week na week presteren. “Wij wonnen misschien niet met vijftien punten verschil, maar we wonnen onze wedstrijden wel. Uiteindelijk word je kampioen doordat je constant bent.”

Nog een jaar
Wagter keerde vorig jaar als interim-trainer terug nadat de club vroegtijdig afscheid nam van Jacky de Vries. Wagter kondigde aan te stoppen, totdat er onlangs een verrassend bericht kwam. Voor komend seizoen blijft de oefenmeester tóch betrokken. Wel in een samengesteld drietal met Klaas-Jan Slomp en nieuwkomer Kaj Raterman.

Wagter heeft sinds anderhalf jaar namelijk nog een grotere liefde dan korfbal. Zijn zoon van anderhalf. “Die is voor mij belangrijker dan trainer zijn. Nu geniet ik daar veel te veel van. Op deze manier is de tijd tussen korfbal en thuis nog goed te verdelen. Voor ons is niet belangrijk wie de hoofdtrainer is. Belangrijk is de communicatie richting het team. We hebben de portefeuilles goed verdeeld”, zegt Wagter.

People manager langs de lijn
Naast trainer werkt Wagter in de ambulante geestelijke gezondheidszorg. Die ervaring neemt hij mee naar het korfbalveld. “Mijn grootste kwaliteit ligt misschien niet eens in het trainen geven zit, maar in het people management”, vertelt hij. “Het is niet alleen trainen geven. Soms is een belletje of een gesprekje veel belangrijker. Als iemand goed in zijn vel zit, heeft dat ook effect op zijn sportprestaties.”

Voor nu ligt de focus op KIOS en het avontuur in de Ereklasse, waar mogelijk een ontmoeting met topclub DOS’46 uit Nijeveen wacht. “Eigenlijk heeft iedereen het daar nu al over. Dat wordt fantastisch als dat gebeurt. We hebben niks te verliezen.”