Nieuws

Column van Jos Eising: “Wees welkom in Meppel op Donderdag Meppeldag”

Het is weer tijd voor Donderdag Meppeldag, hét zomerfestival in onze mooie stad. 5 donderdagen, 5 thema’s. Het straattheater weer terug, de optocht naar de laatste donderdag als afsluiting. Wat mij betreft zoals het hoort, de optocht hoort aan het einde. Volgens mij zijn veel mede Meppelers het met me eens.

Het straattheater! Jarenlang één van de populairste thema’s tijdens Donderdag Meppeldag. Verschillende straatartiesten zullen optredens verzorgen in de binnenstad, zowel op vaste plekken als lopend door de stad. Om het publiek, dat altijd massaal aanwezig is, te vermaken.

Zowel inwoners, organisatie, horeca, en alle artiesten zullen hun uiterste best doen er 5 mooie dagen van te maken. Meppel Moves is de eerste van 5 Meppeldagen, op donderdag 24 juli. Darten, skateboarden, spijkerbroek hangen, boksen. Het kan allemaal in de binnenstad tijdens Meppel Moves. Kom jij ook in beweging?

Natuurlijk zal ook Mokum in Meppel niet ontbreken. Op 14 augustus zal Meppel weer veranderen in de altijd gezellige Jordaan. Het levenslied zal klinken door de hele stad en op alle pleinen. Geef mij maar Amsterdam. Ik hou van Holland! Het thema van Donderdag Meppeldag 31 juli. Oerhollandse gezelligheid, met typische Oudhollandse spelletjes en natuurlijk veel Nederlandstalige muziek.

Het laatste thema op 21 augustus is Goud van Oud. Voor mij ook een verrassing wat dat thema precies in gaat houden. Ik zou zeggen, kom gezellig naar Meppel en ontdek het zelf. Wat we wel weten, is dat die dag om 19.00 afgesloten wordt met de traditionele optocht. Loopt jouw bedrijf of vereniging mee? Staat u langs de route? Het wordt sowieso weer een feestje!

Daarna bent u, zoals elke donderdag, welkom tot in de kleine uurtjes voor het Pleinenfestival. Tot 1:00 op alle pleinen livemuziek. Van diverse artiesten, elke week een nieuwe afwisselende line-up. Danst u ook gezellig mee?

Horeca. Organisatie. Vrijwilligers. Artiesten. Iedereen is er klaar voor. 5 Meppeldagen met elk hun eigen thema, voor jong en oud en groot en klein. Inwoners en toeristen. Hier is iedereen welkom.  Welk thema is uw favoriet?

Heel veel plezier en welkom in onze mooie binnenstad en een fijne zomer!

Jos Eising/ foto Leo de Harder