Bewonersbeweging “Hart voor de Koedijkslanden”
Bewoners van de Koedijkslanden zijn het initiatief gestart voor de bewonersbeweging “Hart voor de Koedijkslanden”. Met ondersteuning van wijkorganisaties en de gemeente zetten zij zich samen in voor een fijne en leefbare wijk.
Koedijkslanden is een fijne wijk om te wonen. Veel bewoners voelen zich betrokken en willen er graag blijven. In de wijk gebeurt al veel goeds en bewoners maar tegelijkertijd zijn er ook zorgen, zoals toenemende eenzaamheid, druk op mantelzorgers, gevoelens van onveiligheid en het opgroeien van kinderen en jongeren.
“Hart voor de Koedijkslanden” gaat uit van de kracht die al in de wijk aanwezig is. Bewoners kennen hun wijk het beste en hebben veel ideeën, talenten en betrokkenheid. Door samen te werken, naar elkaar te luisteren en stap voor stap te bouwen aan oplossingen, ontstaat er meer verbinding en eigenaarschap in de wijk.
In het afgelopen jaar zijn op initiatief van de gemeente meer dan 100 gesprekken gevoerd met bewoners en organisaties. Deze ervaringen zijn gecombineerd met wijkgegevens en hebben geleid tot zeven onderwerpen die volgens bewoners belangrijk zijn voor een leefbare wijk: fijn ouder worden, meer samen doen, plekken om elkaar te ontmoeten, hulp dichtbij, kansen voor kinderen en jongeren, een veilige en schone wijk en iedereen doet mee.
In december konden bewoners via een wijkpeiling aangeven welke onderwerpen zij het belangrijkst vinden. De peiling wordt verspreid via social media en een huis-aan-huis flyer.
Op 12 januari gaan bewoners met elkaar en met wijkprofessionals in gesprek tijdens een bijeenkomst van “Hart voor de Koedijkslanden”, aanvang 19.15 uur in wijkcentrum “de Koeberg”, Rembrandtplein 83, Meppel. Iedereen die zich betrokken voelt bij de wijk is welkom om mee te denken, mee te praten of mee te helpen. Aanmelden kan via: hartvoorkoedijkslanden@gmail.com.
Op basis van de uitslag van de wijkpeiling wordt op 12 februari bekendgemaakt met welke drie onderwerpen als eerste wordt gestart. Daarna werken bewoners, samen met wijkorganisaties, aan oplossingen en concrete acties.
Tekst: Marijn Roze
Foto: archief RTV Meppel
